Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dom Dziennego Pobytu już otwarty

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano Super User

Mieszkańcy Biadacza bacznie obserwowali remont budynku przy ul. Szerokiej 36, podglądając raz po raz przez płot jak idą prace modernizacyjne. Po miesiącach prac 8 lipca 2017 r. udało się uroczyście otworzyć Dom Dziennego Pobytu.

 

Dom Dziennego Pobytu dedykowany jest przede wszystkim dla osób w podeszłym wieku, samotnych niesamodzielnych o niskich dochodach nie przekraczających kwoty 951 dla osoby samotnej i 771 dla osoby w rodzinie, zgodnie z ustawą o pomocy społecznej (150%) kryterium dochodowego.

W nowopowstałym Domu jest 10 miejsc. Każdy, kto chciałby korzystać z tej oferty może złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łubnianach  przy ul. Opolska 53 a.

Pracownicy GOPS będą indywidualnie oceniać sytuację bytową oraz życiową osób składających wnioski zgodnie z zapisami projektu ,,Stworzenie kompleksowego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, w tym osób starszych w Gminie Łubniany”, z którego zostało  sfinansowane utworzenie Domu Dziennego Pobytu w Biadaczu.

Na pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu w Biadaczu będą czekały 3 posiłki dziennie, opieka wykwalifikowanego opiekuna oraz warsztaty kulturalne, społeczne i edukacyjne.